Hawking, Stephen (Oxford, 1942. január 8-2018) angol fizikus, csillagász, író
„Ha találkozol valakivel egy másik bolygóról, és az a bal kezét nyújtja feléd, meg ne fogd. Lehet, hogy antianyagból van, és mindketten egy hatalmas fényvillanás kíséretében eltűntök.”
(Stephen Hawking: A mindenség elmélete)
Nem csak a tudományos életben népszerű, több gyerekkönyvet is írt. Magyarul megjelent a George, a Kozmosz és az Univerzum című sorozat. Életéről és munkásságáról is számtalan könyvet adtak ki, többek között María Isabel Sánchez Vegara képeskönyvét a Kicsiből nagyok sorozatban és Luca Novelli Hawking és a fekete lyukak rejtélye című művét. Eric Elfman és Neal Schusterman szerzőpáros Az Akcelerátus-trilógia 3. kötetének a Hawking folyosója címet adták.
Stephen Hawking : Scientist Biography, Biography Book for Children / Isabel Thomas. ill. Marianna Madriz (#csillagászat)
Szentmihályi Szabó Péter (Budapest, 1945. január 8-2014) író, költő, műfordító
„Találkozhatnánk százévente …”
(Szentmihályi Szabó Péter: Magyarok)
Tudományos-fantasztikus műveit 1973-ban kezdte írni. 1985-től a Galaktika Magazin szerkesztője volt. Egyik ismeretterjesztő műve Daniel Defoe életrajza.
Képeskönyvei, versei és meséi:
A csodák napja : mesék
A Fekete Pompász : versek
Mókusbál : versek
Tíz kicsi mackó : képeskönyv
Makuszynski, Kornel (Sztrij, 1884. január 8-1953) lengyel író
Gyerekek nagy kedvenceként, jótevőjeként tartják számon Lengyelországban. A zakopanei építészet szerelmeseként a tátrai városban telepedett le, múzeuma is ott található. 14 évesen kezdett el verseket írni. A két világháború között a lengyel irodalmi élet egyik legismertebb alakja volt. Magyarul az Akik ellopták a holdat című meseregénye jelent meg.
Grandpierre Lajos (Debrecen, 1905. január 8-1986) író
Franciaországból elmenekült hugenotta családból származott. Ifjúsági regénye, a Jancsi visszavágyik 1972-ben jelent meg.
Wass Albert (Válaszút, 1908. január 8-1998) író
A magyar irodalom egyik legellentmondásosabb alakja. 1952-től az Egyesült Államokban élt.
Gyerekek számára verseket, meséket és mondákat is írt. Mesesorozatai: Az erdők könyve, A tavak könyve. Regénye: Az Egyedül a világ ellen, melynek hőse, a farkasölő fiú, a háborús nemzedék szimbolikus alakja.
Cipár, Miroslav (Hegyeshely, 1935. január 8-2021) szlovák illusztrátor
A szlovák gyerekirodalom egyik legkedveltebb illusztrátora. Számos kulturális projekt létrehozása fűződik a nevéhez, például a Pozsonyi Nemzetközi Biennálé (BIB), mely a nemzetközi gyerekkönyv-illusztrátorok egyik legfontosabb intézménye.
Cneut, Carll (Roeselare, 1969. január 8) belga (flamand) illusztrátor
1966-ban debütált képeskönyvek illusztrátoraként. A Genti Képzőművészeti Akadémián illusztrációt tanít. Magyar nyelven az Alex, a torkos kismalac című képeskönyv jelent meg rajzaival.