Rácz Olivér (Kassa, 1918. január 21-1997) szlovákiai költő, író, műfordító
Felépítette az egyik leggazdagabb szlovákiai magyar irodalmi életművet. Meséket kezdett írni gyerekei szórakoztatására és okítására 1950-től (Öcsi csacsi kalandjai : verses mesék, A póruljárt kandúr és más mesék, Állatvilág, Mesék).
Verseit a Tapsiráré-Tapsórum című antológiában olvashatjuk. A Kisszöcske című kötet ifjúsági elbeszéléseket tartalmaz. A Puffancs, Göndör és a többiek című ifjúsági regénye fia természeti iskolában eltöltött élményeit meséli el.
Művei erőssége nyelvi gazdagságában, szellemes párbeszédeiben rejlik, megszólítja olvasóit is. A Rezeda Cirkusz című regény főhőse arról beszélget a szerzővel, hogyan fog ifjúsági regényt írni.
Csernai Zoltán (Békéscsaba, 1925. január 21-2005) író, szerkesztő
1956-57-ben kezdte gyűjtögetni a történelmi, régészeti, csillagászati, antropológiai és egyéb tudományos rejtélyek anyagait. Ekkor született meg első regényének, illetve egy fantasztikus tetralógiának a terve, amelynek első kötete 1961-ben, Titok a Világ Tetején címmel jelent meg.
Kiskorától egészen idős koráig lelkes horgász volt, kalandjairól ifjúsági regényeiben írt (Csukák, harcsák és rosszcsontok, Farkaskölykök és vízipockok).
Ibbotson, Eva (Bécs, 1925. január 21-2010) osztrák származású brit író
„Zene mindig van. Csak ki kell nyitnod a füled.”
(Eva Ibbotson: Vissza a folyóhoz)
Az Egyesült Királyságban sikeres gyermekregény író lett, de több nyelvre lefordították műveit. Humora, természetszeretete, varázslatos lényei és tájai vonzóak a gyerekek számára. Eredeti és választott hazájának, Ausztriának és Angliának helyszínei is feltűnnek írásaiban.
Magyarul megjelent könyvei:
A 13. vágány titka
Kísértetjárás
Melyik boszorka?
Mindenkinek kell egy kutya!
Vissza a folyóhoz
Lev, Feliksz (Moszkva, 1932. január 21-1977) orosz író, műfordító, geodéta
Verseket, történeteket írt. Magyarul ismeretterjesztő gyermekkönyvei jelentek meg. A Miből van a világ? és a Miért van levél a fákon? című művei a természettudományok világába vezeti be olvasóit.
A Figyelem a fiamat című naplóregényében a megfigyelés tárgya egy egészen hétköznapi kisfiú – a könyv írójának Szevka nevű csemetéje – élete iskolás koráig.
Fallas, Carlos Luis (Calufa) (Alajuela, 1909. január 21-1966) Costa Rica-i író
Az egyik legolvasottabb Costa Rica-i szerző. Magyarországon 1960-ban jelent meg kópéregénye az Egy kölyök kalandjai.
Pusztai Péter (Középajta, 1947. január 21-2022) erdélyi grafikus
1981-től Montreálban élt. Az alkalmazott grafika változatos műfajai foglalkoztatták. Készített könyvborítókat, illusztrációkat, plakátokat, művészi fényképeket.